Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NOWY PROJEKT FUNDACJI SKIEROWANY DO LUBELSKICH MŁODYCH DOROSŁYCH

Od września 2023 Fundacja realizuje nowy projekt ramach programu ERASMUS+, którego celem jest aktywizacja nauczycieli i podniesienie poziomu kształcenia zawodowego młodzieży dorosłej, uczącej się w ponadpodstawowych szkołach z terenu województwa lubelskiego w obszarze gastronomii, produkcji rolniczej, a w szczególności produkcji wyrobów spożywczych lub turystyki.

Cel projektu „Zrównoważona turystyka – wymiana dobrych praktyk w celu podniesienia poziomu kształcenia zawodowego w dziedzinie enoturystyki” realizowany będzie poprzez realizację następujących działań:

1) Przeprowadzenie zajęć dla młodzieży i przedstawicieli nauczycieli szkół zlokalizowanych na terenie województwa lubelskiego z udziałem lokalnych producentów win oraz konkursu wśród uczniów i nauczycieli. Nagrodą w konkursie będzie wyjazd do Włoch na wizytę studyjną, w której zakres wchodzić będą spotkania z tamtejszymi przedstawicielami winiarstwa i ekologicznego rolnictwa.

2) Organizacja wizyty studyjnej we Włoszech dla zwycięzców konkursu i przedsiębiorców (3 uczniów wraz z 3 nauczycielami prowadzącymi)

3) Organizacja wizyty studyjnej w Polsce dla przedstawicieli organizacji partnerskiej i przedstawicieli producentów win i serów z okolic Piemontu (Włochy).

4) Opracowanie praktycznego przewodnika dla rozwoju turystyki enogastronomicznej w formie e-booka w dwóch wersjach językowych –włoskiej i polskiej.

5) Organizacja spotkania podsumowującego w Polsce prezentującego wyniki badań, rezultaty wizyt studyjnych oraz kanały rozpowszechniania wypracowanych rozwiązań w zakresie promocji alternatywnych form kształcenia.

Zajęcia dla młodzieży i nauczycieli odbywać się będą w szkołach. Podczas zajęć zaprosimy młodzież do udziału w konkursie, omówimy jego zasady.

Szkoły i młodzież zainteresowaną  udziałem w warsztatach i konkursie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i kartą zgłoszenia  uczestnictwa.  

 

Więcej informacji:                                                                                                       l

Fundacja „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”

24-110 Puławy, ul. Mościckiego 1

tel. (081) 470 09 00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

 

Podaruj 1% podatku

KRS: 0000097219
Przekazanie podatku nic Cię nie kosztuje a pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie przedsiębiorczości na Lubelszczyźnie.
Sprawdź jak wypełnić PIT lub przyjdź po informację do nas!!!

Kontakt

Fundacja "Puławskie Centrum Przedsiębiorczości"
24-110 Puławy,
ul.Mościckiego 1
tel. (81) 470 09 00,
tel. (81) 470 09 01
fax. (81) 470 09 30

Punkt Konsultacyjny KSU
24-100 Puławy
ul. Lubelska 2e IIp
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (81) 470 09 00
fax. (81) 470 09 30

Jesteś tutaj: Home Aktualności NOWY PROJEKT FUNDACJI SKIEROWANY DO LUBELSKICH MŁODYCH DOROSŁYCH